Článek na téma: Moje prozatimní zkušenosti s prací

7. listopadu 2014 v 2:14 |  2010-2016
Podobný článek jsem našla na jednom blogu (bohužel, už fakt nevím kde) a tak jsem si řekla, že by to nebylo špatný, vám čtenářům příbližít, co jsem kdy kde dělala.


http://2.bp.blogspot.com/-NrNeRfGR0rc/UVXZAEURvLI/AAAAAAAAEpA/-wHkjEZbb9M/s1600/summer+%235.jpg

Rok 2011 - Hotel Vista

Pozice: sevírka
V tomto hotelu jsem začla dělat praxi, když jsem byla v prvním ročníku na škole. Musím říct, že tohle nebylo úplně pro mě. Paní z vedení měla tři školy, jednu, kteří byli její miláčci a my odpad. My mohli za všechno špatný, co se tam po čas našeho působení stalo, ikdyž jsme u toho vůbec nebyli. (logika jak prase), dva týdny v Tomto hotelu mi bohatě stačily. Pokárání za každou blbost. Celkově jsem s hotelem nebyla spokojená. Jelikož po týdnu na obsluze nás hodili na housekeeping. (v podobně vytírání studentských kolejí) Ale abych jim zase tak nekřivdila, dva dny jsme vážně dělali na pokojích. Dle mého názoru, patří tento hotel k jedním z nejhorších v našem městě.

Rok 2012 - Mléčný Bar

Pozice: sevírka
Práce obnášena objednávky a servis zákazníkům. Jak už to u mléčného baru bývá, podávala se převážně káva, palačinky, ovocné koktejly, dorty, nějaké sendviče apod. :) Co se týče práce, musím říct, že mě bavila. Střídala jsem se na směně se 3 lidmi. Paní provozní byla sice líná, takže mě využívala i jako uklízečku, ale proč ne že. (před pár měsíci mi volala, jestli bych nechtěla nastoupit brigádně - měla jsi jít, blbče) Docela mě to i bavilo :) ale nemám ráda, když mi spolupracovníci říkají, běž se zeptat jestli něco nechce a bla bla. (kámen úrazu pro mou profesi servírky)


Rok 2013/2014 - Hotel Park Inn a Clarion

Pozice: sevírka
Nejprve rozebereme hotel Park Inn (ano, ty hvězdičky si opravdu zaslouží) Měla jsem na starosti snídaně (rauty ve formě 500-700 lidí na den - jó a potkala jsem tu holku od Matěje z ulice) Snídaně byly vklidu, nikdo nic nechtěl a když ano, přinesla jsem mu to. Po hostech uklidit, založit nové místo. Docela jsem se naběhala,ale. Co se týče záporů, rozhodně kolektiv. V tomto hotelu to bylo tak, že byl manažer (pod ním,naprosto podřízení) zaměstnanci směny a pak vy. Nikdo se s váma nebavil, nekamarádil. Prostě jen pracovní přístup. Nic víc.

Hotel Clarion je ale naprostý opak. Kolektiv na jedničku! ;) Od normálních pracovníků, po manažery. Byly akce, kdy chyběli lidi a manažeři pomáhali roznášet jídla. (tohle by se v Park Innu nestalo) Byla jsem hlavně na akcích, říká se tomu v naší brandži "výjezdy", kdy připravíte inventář, pak vás někdo nabere a jedete na místo akce. Firemní a cateringové akce, období plesové sezóny, s tím vším mám zkušenosti. A jsem za to více než ráda, ikdyž to bylo jen pár měsíců, bylo to pro mě dost poučné. Co se týče práce, někdy jsme dřeli (byla jsem jednou na akci i 16h), ale na těch výjezdech zase zalezete dozadu a sežerete na co přijdete! :D (zaměstnanci mají povolený, nebo aspoň nám říkali, ať si dáme)

Rozhodně je pro mě tedy lepší Clarion, mám raději lidštější přístup.

Květen-Červenec roku 2014 - Billa

Pozice: vybalovač zboží
Tuto "práci" jsem dělala 3 měsíce a celkem sem si vydělala cca 14,5 tisíce (jako student) a to jsem tam byla třeba 10 dní v měsíci jen. Tato práce byla pro mě jako stvořená! :D nabereš si vozík, odvezeš, vybalíš. O přestávce na sváče pokecáš se spolupracovníkama. Ikdyž jak chtěli abych dělala s paleťákem, to já ne :D vážím 50kg a je to větší než já -_- Nehledě na to, že jsem jeden den dělala 4h přesčas, protože mě o to poprosil můj objev (:D) práce byla dobře placená. Kolektiv byl na jedničku a s vedoucí jsem si první den skoro potykala.

Červenec-Září roku 2014 - Bonbónka

Pozice: pracovník na pásové výrobě
Našla jsem na internetu sice mizerně placené (50kč), ale docela dobře vypadající práci. Takže jsem šla i na pohovor a hned ten den nastoupila. Požadovali bílé oblečení. A byla tam zima jako v pytli. Venku +20 a vy přijdete do práce, navlečete se do svetrů a stojíte/sedíte u pásu a dáváte bonbonky do vilísků (ta věc, v čem jsou), balíte do krabiček nebo podobné sr****. Bohužel jsem náchylná na záda takže po měsíci mě začly bolet a musela jsem sáhnout po silných prášcích. Prostě jsem to nedávala, takže jsem po dvou měsících skončila. Nikdy nedoporučuji práci přes agenturu. Za dva měsíce jsem si měla přijít na 11.000, místo toho mám 9000 a mohu být ráda. Což se ale dostáváme k mé další práci:

Říjen-Prosinec roku 2014 - Restaurace A

Pozice: servírka
Hrozně mě štve, že nemám jiné zkušenosti, ale co naděláte. Příjemně mě překvapil kolektiv. Začínala jsem tam s bráškou, který tam pracoval občas a dovedl mě na nějaký turnaj. Byli jsme tam 6 dní a za tu dobu cca 7500,- což mi přijde dost. Když vezmu, že 2500 jsem měla na dýškách (ať žijí turisti) S kolektivem jsem si hned sedla a když tam brácha skončil, ozvali se mi asi třikrát, že se jedná o nárazovou akci, jestli nechci přijít. Nom, byla jsem na pár akcích a jedné svatbě a 2300,- (hm, jasně brácha odjel, nedělá inventuru, tak mě ojebávají na dýškách) Pokud si tam vybudujete své místo, máte práci i peníze zajištěné! ;)

Září - Prosinec 2014 - Hotel Clarion a Park Inn

Pozice: housekkeping & servírka
Podepsala jsem tam smlouvy a v případě potřeby mi budou volat, jinak teď nic nastálo bohužel nemám.. Až na to, že možná budu měsíc prodávat na Vánočních trzích, to by bylo bezva! ;)


Krom těchto pozic mám zkušenosti v dalších dvou restauracích (nárazovky) a jeden den v obchodě Gate v Praze. (bohužel jsem nemohla nastoupit hned, takže smůlka)
 


Komentáře

1 S-hejvi S-hejvi | Web | 7. listopadu 2014 v 8:22 | Reagovat

Taky toho máš celkem dost koukám, ale to je jedině dobře! :)

2 fakynn fakynn | Web | 8. listopadu 2014 v 13:22 | Reagovat

Já jsem vyzkoušela už taky dost věcí. :) Dva roky jsem dělala v kuchyni, pomocná kuchařka, uklízečka a myčka nádobí. Pak jsem lepila reklamy, roznášela letáky, hlídala děti, uklízela haly v líhni slepic, nebo jak se tomu vlastně říká, dělala na hotelu servírku a myčku (už nikdy), v rychlém občerstvení, ve stánku na pouti. Možná by se ještě nějaká nárazovka našla. :)
Jinak pěkný článek, taky bych mohla nějak někdy takový napsat. Možná. :)

3 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 8. listopadu 2014 v 19:09 | Reagovat

Pěkný článek :-) servírku jsem chtěla dělat, když jsem nemohla sehnat práci a řekli mi, že na to nemám školu :-D to mě pobavilo no, protože mi řekli, že jsem sympatická a komunikativní, ale prostě nemám školu..zajímavý, co už. Byla jsem ve fabrice, kde to bylo vážně hrozné, to co tam musí ty ženský snášet je nechutný.

4 Eliza Eliza | Web | 9. listopadu 2014 v 13:19 | Reagovat

Já jsem dříve neskutečně moc chtěla zkusit dělat servírku, ale potom, co jsem v některé restauraci viděla, jak se k těm servírkám chovají jsem změnila názor.
Záleží na tom, kam se dostaneš, no :)

5 bludickka bludickka | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 19:05 | Reagovat

Já mám vystudovanou obchodní akademii a už jsem vyzkoušela taky ledasjaký zaměstnání. Dělat servírku by se mi líbilo (asi nejvíc v tom mléčném baru) - ale bez školy a bez praxe mám smůlu.

6 Bekky Müller Bekky Müller | Web | 18. listopadu 2014 v 11:27 | Reagovat

Jako servírka jsem pracovala pár posledních měsíců a bylo to naprosto perfektní, miluju tu práci, protože mám kontakt s lidmi a to je super, každý den je jiný, žádná nuda, docela bych chtěla takhle pracovat i déle :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama